خرید لوله نیوپایپ

 

خرید لوله نیوپایپ

خرید لوله نیوپایپ

خرید لوله نیوپایپ

 

نیوپایپ برند محبوب لوله های پنج لایه تلفیقی(pex_b_al_pex)  با طول عمر بیش از ۵۰ سال است. لوله های پنج لایه نیوپایپ از تلفیق فلز و پلیمر تولید می شوند و سازگاری با دمای حداکثر ۹۰ درجه، ظریب انبساط طولی بسیار ناچیز و اتصالات پرسی و کوپلی با بالاترین کیفیت از ویژگی ها منحصر به فرد محصولات نیوپایپ است.
با پیشرفت علم و صنعت و بهینه سازی تولیدات، سیر تولید و به کارگیری لوله و اتصالات نیز دچار تغییر شد  و محصولات جدید با قابلیت های نوین جایگزین تولیدات و فناوری سابق گشت.
با توجه به هزینه های گزافی که برای ساخت یک ساختمان صرف می شود، کیفیت بالای مواد مورد استفاده اهمیت زیادی دارد. به این ترتیب تکنولوژی های جدید در ساخت ساختمان و تولید تاسیسات ساختمانی ورود پیدا کردند. این تکنولوژی ها لوله های تلفیقی پنج لایه ای را به دنبال داشتند تا با طول عمر بالای ۵۰ سال، طول عمر کلی ساختمان را بالا برده و از استهلاک آن جلوگیری می کنند.

کاربرد نیوپایپ

لوله های پنج لایه (PEXb-Al-PEXb) به دلیل ساختمان خاص پلیمری و وجود فلز در آن برای مصارف مختلف تا حداکثر دمای ۹۰ درجه کاربرد دارد. بیشترین مصرف لوله های نیوپایپ در لوله کشی ساختمان ها است. لوله های پنج لایه نوع جدیدی از لوله ها هستند که برای استفاده در آب رسانی مورد بهره برداری قرار می گیرند. در ادامه به بعضی دیگر از کاربرد های لوله و اتصالات نیوپایپ می پردازیم:

–    کلیه سیستم های آب سرد و آب گرم
–    تأسیسات سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع
–    سیستم های گرمایش از کف : در این سیستمها آب گرم در لوله های نیوپایپ که در زیر کف پوش ساختمان قرار داده شده است جریان پیدا می کند. گرما از لوله ها به کف ساختمان انتقال می یابد.

–    انتقال آب در رایزرها
–    کاربرد در صنایع پزشکی و بهداشتی : با توجه به قابلیتهای این نوع لوله از آن در صنایع پزشکی به وفور استفاده می شود مانند تولید گازهای طبی و سیستمهای دیالیز و … را می توان نام برد. لوله نیوپایپ را می توان در صنایع دارویی و غذایی و هر بخشی در تولید مواد شیمیایی در دمای کمتر از ۹۰ درجه استفاده کرد.

– کاربرد صنعتی : در تولید مواد شیمیایی که لوله های فلزی قابل استفاده نیستند از لوله پنج لایه نیوپایپ می توان استفاده کرد و همینطور در صنایعی مانند ماشین سازی ، کشتی سازی، نفت و گاز و …

کاربرد در سیستمهای گرمایی و سرمایی : از آنجا که لوله های پنج لایه از در برابر فشار و شکستگی از مقاومت خوبی برخوردار هستند از آنها در لوله کشی سردخانه ها، فن کوئل ها، سیستم های تولید سرما و سیستم های جدید سرمایش از کف استفاده می شود. آب گرم در طول مسیر لوله های نیوپایپ بر خلاف لوله های فلزی دچار افت دمای محسوسی نمی شود.

 

دامنه کاربرد لوله و اتصالات نیوپایپ

لوله و اتصالات پنج لایه نیوپایپ به واسطه مواد اولیه پلیمری مرغوب و خواص فیزیکی و مکانیکی ویژه خود دامنه کاربرد وسیعی دارد که در ادامه به برخی از آنها خواهیم پرداخت.
کاربرد لوله و اتصالات نیوپایپ در مصارف آب رسانی بهداشتی
یکی از بهترین و کاربردی ترین لوله و اتصالات در آب رسانی سرد و گرم ساختمانی لوله و اتصالات نیوپایپ می باشد.

کاربرد لوله و اتصالات نیوپایپ در مصارف صنعتی

همان طور که پیش تر گفته شد با توجه ویژگی های این لوله و مقاومت بالای آن در برابر سیالات شیمیایی این محصول بسیار موردتوجه کارخانه های تولید مواد شیمیایی قرار گرفت و همچنین در صنایعی مانند پتروشیمی، ماشین سازی، نفت و گاز، کشتی سازی و … نیز کاربرد فراوانی دارد.
کاربرد لوله و اتصالات نیوپایپ در صنایع پزشکی و بهداشتی:
لوله و اتصالات نیوپایپ با توجه به ساختار بهداشتی و غیرقابل نفوذ آنها در کاربردهای پزشکی نیز بسیار کاربردی و پرمصرف است و در مواردی چون سیستم دیالیز، انتقال گازهای طبی، صنایع غذایی، صنایع دارویی و… بسیار پرکاربرد می باشد.
کاربرد لوله و اتصالات نیوپایپ در سیستم های حرارتی و برودتی:
لوله و اتصالات نیوپایپ به واسطه توان بالایی که در برابر فشار و ترک خوردگی و همچنین ویژگی عمر بالا آنها در انتقال سیالات با درجه حرارت حدود ۹۰ درجه سلسیوس، کاربردهای چون استفاده در سیستم فن کوئل، سردخانه، سیستم های مولد سرما، سیستم های نوین گرمایش و سرمایش از کف، سیستم های رادیاتور و … بسیار مناسب و پرکاربرد است.

مزایای لوله نیوپایپ

با توجه به استفاده از مواد اولیه بسیار مرغوب در ساخت لوله و اتصالات نیوپایپ باعث شده تا این محصول مقاومت بسیار بالایی در برابر سیالات شیمیایی و همچنین تحمل درجه حرارت تا ۹۰ درجه سلسیوس داشته باشد که همین ویژگی توجه بسیاری از مهندسین تأسیسات و صنعت گران را به سمت لوله و اتصالات نیوپایپ جلب گرده است.
یکی دیگر از ویژگی های این محصول انعطاف پذیری و شکل پذیری بسیار راحت آن است که به طبع آن نصب بسیار سریع و آسان و ضایعات خیلی کم در هنگان نصب است که همین ویژگی باعث می شود که بسیار در زمان اجرا و هزینه های مربوط به آن صرفه جویی شود.
از دیگر ویژگی های لوله و اتصالات نیوپایپ می توان به مقاومت بسیار بالای این محصول در برابر فشار بالا اشاره کرد که این ویژگی به دلیل وجود یک لایه آلومینیوم و جوش طولی آن به وجود آمده است، همین ساختار و طراحی بی نظیر این محصول سبب شده تا لوله و اتصالات نیوپایپ مقاومت بسیار بالایی در مقابل زنگ زدگی، رسوب گرفتگی و پوسیدگی داشته باشند و همین امر باعث شده تا مهندسین علم تأسیسات و خبرگان این حوزه از این محصول برای لوله کشی های توکار استفاده کنند بدون اینکه هیچ نگرانی از طول عمر آن داشته باشند.

برخی دیگر از ویژگی های که وجود آلومینیوم باعث به وجود آمدن آنها شده ضریب انبساط طولی بسیار ناچیز و در حد لوله های فلزی و عدم نفوذ اکسیژن در داخل لوله و جلوگیری از لجن زدگی و به طبع آن عدم تغییر رنگ، طعم و بوی آب می باشد و همین امر است که باعث شده این لوله بسیار برای صنعت غذا و دارو مناسب باشد.

برخی از استانداردها و گواهینامه های لوله و اتصالات نیوپایپ

– دارای گواهی نامه IQNet از شبکه جهانی کیفیت

– دارای استاندارد ISO 9001:2015 از DQS آلمان

– دارای تأییدیه موسسه استاندارد به شماره ASTM F-1281

– دارای تأییدیه موسسه استاندارد به شماره ASTM F-1974

– دارای استاندارد ملی ایران ISIRI 1273-2

– دارای تأییدیه مطابقت با استاندارد ملی ایران در خصوص اتصالات به شماره ISIRI 12753-3

– دارای تأییدیه موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به شماره DVGW-W542

– دارای استاندارد مطابقت با محیط زیست ISO14001:2015 از DQS المان

– دارای استاندارد ایمنی و بهداشت OHSAS 18001:2007 از DQS المان

– گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت مسکن و شهرسازی

– عضو انجمن مهندسین مکانیک آمریکا

– اولین عضو ایرانی انجمن بین المللی تست مواد

– اولین عضو آسیایی انجمن بین المللی سیستم های گرمایش و سرمایش تابشی